.
HESABIM
Üye Ol

Tribünler Dolu , Heyecan Dorukta

Tribünler Dolu , Heyecan Dorukta

2012 Londra Olimpiyatlarında, Hentbol Branşında Teknik Delege olarak ,Türk Spor Tarihinde Tüm Branşlarda 2.ci Kişi, görev yapan Günal ENSARİ , Hentbolhaber.Net ziyaretçileri için görüşlerini paylaşıyor.

Haberin Tarihi: 29 Temmuz 2012

Günal ENSARİ:

Küçük bir özetle 3. Kez olimpiyatlara ev sahipliği yapan Londra’da açılış çok güzeldi. Stadyuma bir köy yerleştirilmiş. Köy evleri, otlaklar, ekin, hasat, küçükbaş ve büyükbaşhayvanlar, kağnılar, el değirmeninden, su değirmenine kadar ve İngiltere’de köy hayatında yaşam için aklınıza gelen ne varsa birebir canlandırıldı ve yaşandı. Müzik eşliğinde, ki buna bazen ünlü müzisyenlerin canlı performansları da eklendi, ses ve ışık gösterileri ile birlikte bir gönüllü ordusu o köyü o kadar güzel parça parça taşıdı ki hayran kalırsınız. Bu senaryonun bir parçasıydı.

Günal ENSARİ - Londra 2012 - Hentbolhaber.net
 

Aynı güzellikte köy hayatından sonra, kültürlerini de yansıtan bugünkü modern (Dünden bugüne)İngiltere canlandırıldı. Yerden yukarı çıkardıkları kuleler, fabrika bacaları, vb. gerçekten görülmeye değerdi. Sonra aynı güzellikte dans ve müzik eşliğinde senaryonun bir bölümü ile stadyumdan o materyaller de taşındı.Belliki çok çok çalışılmış.

Daha Sonra Ülkelerin rengarenk giysileri ve önde bayrakları ile stadyuma girişlerinde, stadyumdaki 80.000 in üzerindeki seyircinin olimpiyat ruhuna uygun davranışları, alkışları ve tezahüratları muhteşemdi.

Tüm ülkeler yerini aldıktan sonra önce İngiltere’nin ünlü sporcularından Sebastiyan Coe ve Uluslar arası Olimpiyat Komitesi Başkanı Jacques Rogge’nın açılış konuşmalarından sonra, Olimpiyat bayrağının getirilişi ve göndere çekilişi ardından da İngiltere Kraliçesinin olimpiyatları açış sözcüğü takip etti.

Son olarak meşalenin gelişi ve ateşi yakması ile birlikte havai fişeklerin stadyumun üzerinde çok güzel görüntüleri coşkuyu doruğa yükseltti. Dünyadaki sporun kalbi o stadyumda atıyordu. Olimpiyat ruhunu yansıtan o atmosferi yaşamak gerçekten bambaşka bir şey. Kelimelerle ifade etmekte zorlanıyorum.

Özetle, ülkemin de bu atmosferi yaşamasını ve yaşatmasını diliyorum.

Gelelim ilk gün Kadınlar müsabakalarının değerlendirmelerine:
 

"TRİBÜNLER DOLU,  OYNANAN HENTBOL ÜST SEVİYE"

 

1. MAÇ:     RUSYA – ANGOLA 30 – 27

Çekilmeli geçen maçta 13 dakika kala 23 – 23, 5 dakika kala 27 – 27 olan maçta, son dakikalarda tecrübesini ortaya koyan Rusya maçı 3 farkla kazandı.
 
2. MAÇ:    İSPANYA – KORE 27 – 31

Modern hentbol oynayan Kore iyi tekniği ve  hızlı oyunu ile  İspanya’ya şans tanımadı. Bu maçta Kore büyük beğeni topladı.
 
3. MAÇ:    HIRVATİSTAN – BREZİLYA 23 – 24
 
İlk devresi 10- 9 Hırvatların galip olduğu maçta, ikinci devre extra iyi oynayan  Brezilya kalecisi Masson’un kurtarışları ve mücadeleci iyi savunmaya başarılı hücumlar eklenince Brezilya ilk gün Hırvatistan’ı yendi ve karlı takımlardan biri oldu.
 
4. MAÇ:   DANİMARKA – İSVEÇ 21 – 18

Tipik bir İskandinav derbisi olan maçta İsveç ilk yarıyı 10-8 önde kapadı. Danimarka Kraliçesi II. Margarete eşi, Danimarka Prensi Frederik ve eşinin de tribünde yer aldığı maçta Danimarka 2. yarı da daha etkili oynadı. İki tarafında iyi savunma yaptığı, hızlı hücum kullandığı ve tatiksel beceriyi iyi kullanan, göze hoş hitab eden, seyrederken zevk alınan  maçta, özellikle 2. yarıda çok iyi oynayan Danimarka Kalecisi Mortensen galibiyette etkin rol oynadı.

Danimarka Prensi Frederik - Günal ENSARİ - Hentbolhaber.NEt
Danimarka Prensi Frederik – Günal Ensari

 
5. MAÇ:   MONTENEGRO – İNGİLTERE 31 – 19

Ev sahibi ülke olarak seyircisinin önünde 40 dakika kadar mücadele ile  farkı 4-5 lerde tutan İngiltere kuvvetli Montenegro’ya dayanamadı ve ilk maçında yenildi. Ancak tüm salonu dolduran seyircilerin maçtan sonra hem kendi, hemde rakip takımı ayakta alkışlaması gerçekten kayda değer olaydı. 
 
6. MAÇ:   NORVEÇ – FRANSA 23 – 24

Birinci devresi dahil hep 4,5 farkla Fransa’nın önde götürdüğü maçta son 10-15 dakikada Norveç bitirici gücünü ortaya koyarak başabaş duruma getirdi. 2,3 farkla giden ancak kalite ve heyecan dolu maçta gülen taraf Fransa oldu.

Bir sonraki yazıda buluşmak üzere hoşça kalın."
 

2012 Londra Olimpiyatları Hentbol Fikstürü ve Sonuçları İçin TIKLAYINIZ

Bir Yorum Yazın