.
HESABIM
Üye Ol

Türkiye Hentbol Federasyonun’da şok istifa

Türkiye Hentbol Federasyonun’da şok istifa

Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulundan şok istifa geldi.

Haberin Tarihi: 30 Eylül 2015

HENTBOLHABER.NET – Türkiye Hentbol Federasyonu(THF) Başkan Yardımcısı Bilgehan Çapraz, bugün THF Yönetim Kurulu ve Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Bilgehan Çapraz basın organlarına göndermiş olduğu basın bildirisinde şu cümleleri kullandı:

FB_IMG_1443625923590

“Değerli Hentbol Severler,

Türkiye Hentbol Federasyonunda yaklaşık on yıldır, Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktayım. 2012 yılında yapılan Olağan Genel Kurul sonrası Bilal EYUBOĞLU Başkanlığında oluşan yönetimde, Federasyon Başkan Yardımcısı olarak görev aldım.

Kulüp Başkanlığı dahil olmak üzere on beş yılı aşkın bir süredir Türk Hentboluna çeşitli yönetim kademelerinde hizmet etmek için çaba göstermiş olduğumu belirtmek isterim.

Geldiğimiz noktada Türk Hentboluna Bilal Eyuboğlu başkanlığında yer alan Yönetim Kurulunda, aynı düşünce yapısında olmadığımız için, katkı koyamayacağımı belirtmek isterim.

Hentbolun içinde yer alan unsurların ( Kulüplerimiz, Antrenörlerimiz, Sporcularımız, Gözlemcilerimiz, Hakemlerimiz) federasyonumuzdan olan beklentilerini karşılayamadığımızı ve bunun için olması gereken kolektif ruhu yakalayamadığımızı gördüm.

Özellikle Hentbol sevdalısı kulüp başkanı, idareci, antenör, hakem ve gözlemcilerimizin özverileri ile ayakta duran Hentbolun, marka değerini yükseltmek adına yapılması gerekenleri yerine getiremediğimizi gördüm.

Hentbol Federasyonunun Yönetim Kurulu ve alt kurulları tarafından yönetilmek yerine, gün geçtikçe bireyselleşen bir yönetim anlayışıyla yönetildiğini ve camiadan uzaklaşan bir yapıya büründüğünü belirtmek isterim. Ben Bilgehan ÇAPRAZ olarak Türk hentbolunun marka değerinin artması için profesyonel bir yol izlenmesi ve bunun takım çalışması ile yapılması gerektiğini düşünen birisiyim. Bu düşüncelerimin bu organizasyon yapısı içerisinde sağlanamayacağını belirtir, bugün itibariyle Hentbol Federasyonu Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliğimden ayrıldığımı belirtmek isterim.

Yönetim kurulunda üç yıldır birlikte olduğum arkadaşlarıma hiçbir kırgınlığım olmadığını belirtmek ister; Türk Hentbolu için en hayırlısının olmasını ve her zaman hentbola hizmet gayreti içinde olan bir kardeşiniz olacağımı belirtmek isterim” dedi.

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • hakan
  30 Eylül 2015 17:27 Kullanıcı Profili

  Beklenen bir istifaydı galiba, Bilgehan beyin daha öncede rahatsızlıklarını paylaştığını duymuştuk hayırlı olsun, Açıklamasında değindiği konularda çok haklı, Federasyon maalesef bir kaç özverili insan ve kurulların çabasıyla gidiyor hiç bir branş hakem ve gözlemcisi aylarca para almadan bu görevleri yapmaz bir üstüne hakaret yemez. Ayrıca federasyon idari yönetimi diye bir şey yok, kesinlikle profosyonel anlamda gen sekrereter ve büro çalışanları yok herşey karadüzen. hentbol için hayırlı olur inşallah.

 • Ümit
  30 Eylül 2015 19:46 Kullanıcı Profili

  Sayın Bilgehan Çapraz her zaman hentbolun gelişim ve geleceği için olumlu emekleri olan bir hentbol dostu olarak bu camianın içinde yer almıştır.Onun rahatsızlıkları hentbolun gidişatında ki olumsuzlukların düzeltilmemesi ile doğru orantılıdır.Böylesine çalışkan,kaliteli ve kalifiye bir insanın istifası hepimiz için büyük bir KAYIP tır.Kendilerine şimdiye kadar ve umarız ki gelecekte de yapacakları için teşekkür ediyoruz.Hayırlısı olsun diyor,kendince haklı gerekçelere dayalı istifasını saygı ile karşılıyoruz.
  Anadolu Bağımsız Hentbol Topluluğu adına Ümit Öğünç.

 • Gülçin
  1 Ekim 2015 23:35 Kullanıcı Profili

  Gerçeklere vurgu yapan bu açıklamayı yapan sayın bilgehan beyi kutluyorum, özellikle anadolunun değişik illerinde kelle koltuk tabiriyle ve hiç bir karşılık beklemeden görev yapan ve para alamayan hakem ve gözlemciler adına yapmış olduğu açık yürekli paylaşımı çok güzel, federasyon genel sekreteri ve bir çok çalışanının görevlerini yapmadıkları gibi sorulan sorulara cevap verme zahmetinde bile bulunmadıkları bilinen bir gerçek, başkan önlem almaz ise daha vahim sonuçlarla karşılacaktır.

Bir Yorum Yazın