.
HESABIM
Üye Ol

Ünal: “Osman Kalyoncu’yla Prensipte Anlaştık”

Ünal: “Osman Kalyoncu’yla Prensipte Anlaştık”

Hentbol Bayanlar Süper Ligi ekiplerinden Kastamonu Belediyesporun Kulüp Başkanı Mustafa Uğur Ünal, Antrenör Osman Kalyoncu’yla prensipte anlaştıklarını söyledi.

Haberin Tarihi: 19 Temmuz 2014

Ünal, AA muhabirine, yeni sezon hazırlıklarının yoğun şekilde sürdürüldüğünü kaydederek, transfer için 15 antrenörle görüştüklerini dile getirdi.

"Görüşmelerimiz sonucunda, Antrenör Osman Kalyoncu’yla prensipte anlaştık" diyen Ünal, "Önümüzdeki günlerde hocamız Kastamonu’ya gelecek ve imza töreni düzenleyeceğiz. Kendisi Marmara Üniversitesinde öğretim görevlisi aynı zamanda. Akademisyen olması sebebiyle daha güzel bakıyor olaya, geniş düşünüyor. Hocamız, altyapıya çok önem veriyor. Güzel işlere imza atacağına ve takımı çok iyi yerlere getireceğine inanıyorum. Kendisine şimdiden ‘hayırlı olsun’ der, çalışmalarında başarılar dilerim" şeklinde konuştu.

Kalyoncu da Kastamonu’da kalıcı şeyler yapmak için planlamalara başladıklarını belirterek, Süper Lig’deki takımların yeni sezon için çok iyi yatırımlar yaptığına, bu yüzden kendilerinin de kısa vadede yukarıyı zorlayacak takım oluşturmayı hedeflediğini aktardı.

Kalyoncu, "Avrupa kupalarında ses getirecek ekip kurmak istiyoruz. İlk olarak kurumsal yapıyı oluşturacak çalışmalar yapacağız. Taşıma suyla çok değirmen dönmeyeceği için altyapıyı da Kastamonu’da oluşturmak gerekir. Kastamonulu çok iyi sporcular var ama bu sporcularımızın çoğu başka illere yayıldı. Bunu tersine çevirmek lazım" değerlendirmesinde bulundu.
AA

Bir Yorum Yazın