.
HESABIM
Üye Ol

Unutulmaz maç TRT Spor 2 ekranlarında

Unutulmaz maç TRT Spor 2 ekranlarında

TRTSpor2’de muhteşem bir karşılaşma izleyeceğiz. Eskişehir ETİ Bisküvileri – Barcelona, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Yarı Final ilk maçı.

Haberin Tarihi: 20 Nisan 2020

HENTBOLHABER.NET – Hentbolcuların eskilerde çok konuştuğu en önemli başarılarından biri Eskişehir ETİ Bisküvileri Spor Kulübü’nün, hentbolun en önemli zirvesi Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda yarı finale çıkması idi.

1991 yılında oynanan Yarı Final ilk maçında Eskişehir ETİ Bisküvileri, Barcelona’yı konuk etti. Türk hentbolunun o tarihlerde ki en önemli başarısı 21 Nisan Salı günü Saat:18:40’ta TRTSpor 2 ekranlarında olacak.

O tarihlerin en önemli heyecanını TRTSpor 2 ekranlarında yaşayacağız.

Peki o tarihlerde Eskişehir Eti’nin Avrupa Karnesi nasıldı? İşte sonuçlar.

26 takım mücadele etti.

Final

Tarih A Takımı İlk Maç İkinci Maç B Takımı HT1 HT2
05.05.1991 Saat:18.05 Proleter Zrenjanin YUG 23-21 17-20 FC Barcelona ESP 12-10 10-11

Yarı Final (1/2)

İlk müsabaka 01-07.04.1991.  Rövanş Müsabakaları : 08-14.04.1991.
Tarih A Takımı ilk maç İkinci maç  B Takımı HT1 HT2 DN
06.04 13.04 Eti Biskuits Eskisehir TUR 19-31 16-40 FC Barcelona ESP 11-14 6-19 1
07.04,–.04 Dinamo Astrakhan URS 19-18 17-20 Proleter Zrenjanin YUG 11-9 8-9 2

Çeyrek Final (1/4)

İlk müsabaka: 11-17.02.1991. Rövanş Müsabakaları: 18-24.02.1991.
dates A Takımı İlk Maç İknci Maç B Takımı HT1 HT2 DN
16.02,23.02 FC Barcelona ESP 23-16 18-16 USAM Nimes FRA 13-5 11-8 4
17.02,23.02 TV Grosswallstadt FRG 27-20 19-27 Eti Biskuits Eskisehir TUR 15-8 7-15 3
17.02,24.02 HK Drott Halmstad SWE 24-29 16-30 Dinamo Astrakhan URS 9-17 9-15 2
17.02,24.02 Steaua Bucuresti ROU 22-20 14-29 Proleter Zrenjanin YUG 12-12 9-14 1

Son 16 Tur Müsabakaları

İlk müsabaka: 29.10-04.11.1990.Rövanş Müsabakaları: 06-11.11.1990.
Tarih A Takımı İlk Maç İkinci maç B Takımı HT1 HT2 DN
–.11,10.11 HV Sittardia NED 18-43 17-33 FC Barcelona ESP 9-23 6-16 7
04.11,10.11 Benfica Lisboa POR 23-21 23-31 USAM Nimes FRA 14-10 12-14 5
02.11,08.11 FH Hafnafjordur ISL 29-21 21-33 Eti Biskuits Eskisehir TUR 14-11 7-17 8C
–.11,11.11 TV Grosswallstadt FRG 24-23 32-32 Dukla Praha TCH 13-12 17-18 6
–.11,–.11 HK Drott Halmstad SWE 24-18 22-24 Stavangers IF NOR 18-9 12-12 4
–.11,11.11 Dinamo Astrakhan URS 25-23 26-26 Grasshoppers Zurich SUI 12-12 13-10 2
First leg in Tnerife (ESP)
07&10.11 Cividin Trieste ITA 22-26 23-23 Steaua Bucuresti ROU 10-13 10-11 3
–.11,–.11 Proleter Zrenjanin YUG 26-15 15-16 SC Pogon Zabrze POL 14-5 7-6 1

1.Tur

Draw 28.08. Leg 1: 22-23.09.1990. Leg 2: 29.09-01.10.1990. 6 teams received byes.
Tarih A Takımı İlk Maç İkinci Maç B Takımı HT1 HT2 DN
FC Barcelona ESP bye as Finilist Men 1990.
23.09,29.09 Sporting Neerpelt BEL 21-24 17-21 HV Sittardia NED 12-9 7-10 5
USAM Nimes FRA bye Creteil 1/2 Final Men 1990.
23.09,29.09 Red Boys Diferdange LUX 28-26 18-28 Benfica Lisboa POR 14-12 9-13 4
22.09,30.09 Hapoel Rishon-le-Zion ISR 30-32 23-31 Eti Biskuits Eskisehir TUR 15-19 10-12 10
22.09,01.10 Kyndil Torshavn FAR 23-25 15-37 FH Hafnafjordur ISL 12-13 2
TV Grosswallstadt FRG bye TuSem 1/4 Finalist Men 1990.
23.09,30.09 Dukla Praha TCH 20-15 26-20 I.SC Berlin GDR 9-7 9-12 7
23.09,01.10 Stavangers IF NOR 25-17 22-20 Sjundea IF FIN 12-9 8-11 3
HK Drott Halmstad SWE bye Redbergslids 1/4 Final Men 1990.
23.09,30.09 Wagner Biro Graz AUT 20-24 20-26 Grasshoppers Zurich SUI 9-10 10-13 1
Dinamo Astrakhan URS bye SKA Minsk Winner Men 1990.
23.09,30.09 Philippos Veria GRE 23-18 18-27 Cividin Trieste ITA 13-10 10-14 8
23.09,30.09 Raba ETO Gyor HUN 21-20 21-26 Steaua Bucuresti ROU 9-10 8-11 9
22.09,30.09 SC Pogon Zabrze POL 24-17 28-25 Kolding IF DEN 12-10 12-11 6
Proleter Zrenjanin YUG bye Zagreb 1/4 Final Men 1990.
Takım Sıralamaları p G B M A.Gol Y.Gol g R1
1. FC Barcelona ESP 14 7 0 1 229: 142 8 bye
2. Proleter Zrenjanin YUG 8 4 0 4 168: 144 8 bye
eliminated in 1/2 Finals
3. Dinamo Astrakhan URS 9 4 1 1 146: 127 6 bye
3. Eti Biskuits Eskisehir TUR 8 4 0 4 189: 220 8
eliminated in 1/4 Finals
5. Steaua Bucuresti ROU 7 3 1 2 131: 136 6
5. TV Grosswallstadt FRG 5 2 1 1 102: 102 4 bye
5. HK Drott Halmstad SWE 2 1 0 3 86: 101 4 bye
5. USAM Nimes FRA 2 1 0 3 84: 87 4 bye
eliminated in 1/8 Finals
9. FH Hafnafjordur ISL 6 3 0 1 112: 92 4
9. Stavangers IF NOR 6 3 0 1 89: 83 4
9. SC Pogon Zabrze POL 6 3 0 1 83: 83 4
9. Dukla Praha TCH 5 2 1 1 101: 91 4
9. Grasshoppers Zurich SUI 5 2 1 1 99: 91 4
9. Benfica Lisboa POR 4 2 0 2 100: 98 4
9. HV Sittardia NED 4 2 0 2 79: 114 4
9. Cividin Trieste ITA 3 1 1 2 91: 90 4
eliminated in Round 1
17.Raba ETO Gyor HUN 2 1 0 1 42: 46 2
17.Philippos Veria GRE 2 1 0 1 41: 45 2
17.Red Boys Diferdange LUX 2 1 0 1 46: 54 2
17.Sporting Neerpelt BEL 0 0 0 2 38: 45 2
17.Hapoel Rishon-le-Zion ISR 0 0 0 2 53: 63 2
17.Kolding IF DEN 0 0 0 2 42: 52 2
17.Wagner Biro Graz AUT 0 0 0 2 40: 50 2
17.Sjundea IF FIN 0 0 0 2 37: 47 2
17.I.SC Berlin GDR 0 0 0 2 35: 46 2
17.Kyndil Torshavn FAR 0 0 0 2 38: 62 2

KAYNAK: todor66.com

Bir Yorum Yazın