.
HESABIM
Üye Ol

Van Gençlikspor Dolu Dizgin

Van Gençlikspor Dolu Dizgin

Van Gençlik Spor Bayan Hentbol Takımı, kendi evinde konuk ettiği Samsun gençlik Spor Bayan Hentbol Takımını 41-22’lik skorla mağlup etti.

Haberin Tarihi: 5 Kasım 2013

Türkiye Hentbol Federasyonu Bayanlar Hentbol 1. Lig’inde mücadele eden Vanlı Sultanlar, ligin 3. haftasında Bostaniçi Lisesi spor salonunda karşılaştığı Samsun gençlik Spor Bayan Hentbol Takımı’nı 41-22’lik skorla mağlup etti .

İş ve İşçi bulma Kurumu (İş-Kur) Müdürü Salih Serçe’nin de izlediği maçta Vanlı Sultanlar Müsabakanın ilk yarısına goller ile başladı.

Sultanlar, Sırp oyuncular Natalija Naca Durka, Ema Bezanoviç ve yerli oyuncular Gülhan Civek, Zehra Çakır, Bahar Oksal, Büşra Karabıyıkoğlu ve İrem Erkara’nın baskılı oyunları sonucu ilk yarıyı 10 sayılık fark atarak kapattılar.

Müsabakanın ikinci yarısında ise Vanlı sultanlar  baskılı oyunlarına devam ettiler. Samsun Gençlik Spor Bayan Hentbol Takımı’nı 41-22’lik skorla mağlup ederek Türkiye Hentbol Federasyonu Bayanlar 1. Lig’inde yara almadan yoluna devam ediyorlar.

Maç sonrası açıklamalarda bulunan Van Gençlik Spor Kulübü’nün baş antrenörü M. Müslüm Karaboğa, " 1 haftadır bu maç için yoğun antrenmanlar yapıyoruz. Takımımız ilk haftadan bu yana ligimize adapte olarak yoluna devam etmektedir. Hedefimizi ligin ilk haftasından beri söylüyoruz Süper Lig’e çıkarak Vanımızı en iyi bir şekilde temsil edebilmektir ve bunu da şimdiye kadar hiç yenilmeyerek hem içeri hem dışarı maçlar olarak 5’de 5 yaparak yolumuza devam ediyoruz. Bundan sonra önümüzde deplasman maçı olarak güçlü rakiplerimizden birisi olan Ordu Boztepe Gönül spor Kulübü ile karşılaşacağız. Bu maçı da almak için Ben ve yardımcı Antrenörüm Saffet hocamız ile birlikte elimizden gelen her şeyi yapacağız" dedi .

Destek konusuna da değinen Karaboğa, "Ligin başından bu yana hep iş Adamlarına ve yetkililere hep seslendik. Maddi destek vermeleri için ama kimseden bir yanıt gelmedi. Bu da bilinsin ki Maddiyat olmadan bu işler yürümüyor ve İnşallah sesimizi duyan birileri olur, takımımıza destek verirler. Ben buradan sizin aracılığınız ile de oyuncularımı tek tek tebrik ederek kendilerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın