.
HESABIM
Üye Ol

Veszprem, Barcelona’yı sömürdü

Veszprem, Barcelona’yı sömürdü

Macaristan’ın köklü kulübü Veszprem, Barcelona’nın kanat oyuncusu Cristian Ugalde Garcia ile 3 yıllık kontrat imzaladı. Böylelikle Veszprem, bu sezon Barcelona’dan üçüncü transferini de gerçekleştirmiş oldu.

Haberin Tarihi: 15 Haziran 2012

Geçtiğimiz ay, Lajos Mocsai ile yollarını ayırıp, takımın başına kulüp tarihinin ilk İspanyol antrenörü Antonio Carlos Ortega’yı getiren Veszprem, Barcelona’dan kadrosuna kattığı Marco Oneto’dan sonra, Katalanlar’dan Ugalde Garcia’yı da renklerine bağladı. Sırp sağ oyun kurucusu Marko Vujin’i THW Kiel’e kaptıran ve kadrosunda yavaş yavaş revizyona gitme sinyalleri veren Macaristan şampiyonu, İspanyol antrenör Ortega’da karar kılınca, takımda Latin rüzgârı da esmeye başladı.

Marko Vujin ve Lajos Mocsai’nin takımdan ayrılmasına ek olarak, Martin Stranovsky’nin Barcelona’ya gitmesiyle sol kanatta eksik kalan Macar temsilcisi, bu açığını 1987 doğumlu  Ugalde Garcia ile kapatmış oldu. 2004/05 Yılında Barcelona altyapısından yetişen Ugalde Garcia, takımda gösterdiği yüksek performansla İspanya Hentbol Milli Takımı’nın da önemli oyuncularından biri olmayı başarmıştı. Barcelona ile bir Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu ve iki Asobal Ligi ( İspanya Hentbol Ligi ) Şampiyonluğu kazanan Cristian Ugalde Garcia, Barcelona sol kanadında Juanin Garcia ile birlikte önemli görevler üstlenmişti.

Transfer dönemine oldukça hızlı bir giriş yapan Veszprem, bilindiği gibi, 2013 yılı itibarıyla Barcelona’nın Macar kaptanı Laszlo Nagy’yi, 3 Milyon Euro’luk rekor bir bedelle kadrosuna katmıştı.

Bir Yorum Yazın