.
HESABIM
Üye Ol

Yalıkavak şampiyonluğa inanıyor

Yalıkavak şampiyonluğa inanıyor

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde şampiyonluk düğümünün çözüleceği müsabaka, yarın Kastamonu’da oynanacak.

Haberin Tarihi: 4 Mayıs 2021

HENTBOLHABER.NET – Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde zirvenin sahibi Yalıkavak Spor Kulübü, kendinden emin bir şekilde Kastamonu’ya gitti.

5 Mayıs Çarşamba günü Saat:15.00 Kastamonu Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak olan Kastamonu Belediyesi GSK – Yalıkavak Spor Kulübü müsabakası ile şampiyon ekip kesinleşmiş olacak.

Ligde 38 puan toplayan Yalıkavak, takipçisi 36 puanlı Kastamonu Belediyesi GSK’ya konuk olacak.  Geçen hafta Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü’nü konuk eden Yalıkavak Spor Kulübü, eksik oyuncularının olması ve karşı karşıya kaçırdığı goller sonucu müsabakadan 25-28 ok bir mağlubiyet ile ayrılmıştı.

Teknik ekip ve oyuncular bu mağlubiyetn bir nazar boncuğu olduğunu dile getirirken, Kastamonu Belediyespor karşısında kendilerinin daha rahat olduklarını dile getirdiler.  Yalıkavak Spor Kulübü’ne şampiyonluk için galibiyet, beraberlik yetecek. Hatta müsabakayı 27-25 kaybedecek veya tek sayı mağlubiyet olursa şampiyonluk turu gelecek hafta Anadolu Üniversitesi GSK maçına kalacak. 27-25 skorun üzerinde olan örnek 28-26 / 29-27 gibi mağlubiyet Yalıkavak’ın şampiyonluk turunun Anadolu Üniversitesi GSK maçına kalmasını sağlayacak. 

Oyuncular inanıyor

Dün karayolu ile Kastamonu’ya giden oyuncular bu müsabakadan istedikleri sonucu elde edeceklerini dile getirdiler. Konyaaltı müsabakasının geride kaldığını dile getiren oyuncular Kastamonu Belediyesi GSK maçı ile üzerlerinde ki pandemi izlerini atacaklarını söylediler.

Bir Yorum Yazın