.
HESABIM
Üye Ol

Yaşar Sevim, Mezarı Başında Anıldı

Yaşar Sevim, Mezarı Başında Anıldı

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Kurucu Başkanı Prof.Dr.Yaşar Sevim, ölümünün dördüncü yıl dönümünde mezarı başında sevenleri tarafından anıldı.Prof.Dr.Yaşar Sevim için Ankara’daki Karşıyaka Mezarlığı’nda anma töreni düzenlendi.

Haberin Tarihi: 10 Şubat 2013

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Kurucu Başkanı Prof. Dr. Yaşar Sevim, ölümünün dördüncü yıl dönümünde mezarı başında sevenleri tarafından anıldı.

Prof. Dr. Yaşar Sevim için Ankara’daki Karşıyaka Mezarlığı’nda anma töreni düzenlendi. Sevim’in kabri başında düzenlenen anma törenine Yaşar Sevim’in eşi Mahire, kızı Olga ile oğlu Tolga başta olmak üzere Gazi Üniversitesi öğretim üyeleri, Yenimahalle Belediyesi Hentbol Spor Kulübü, Mersin Hentbol Spor Kulübü oyuncuları ile hentbol camiasından isimler katıldı. Anma törenine THF Başkanı Bilal Eyüboğlu’nun katılmaması ise dikkat çekti.

2009 yılında Gazi Üniversitesi Spor Salonu’nda spor yaparken kalp krizi geçirerek vefat eden Türk sporunun duayenlerinden Prof. Dr. Yaşar Sevim’i ölüm yıl dönümünde sevenleri ve yakınları yalnız bırakmadı. Merhum Yaşar Sevim’in oğlu Tolga Sevim, babasının ölümünden 4 yıl geçmesine rağmen gösterilen duyarlılık için törene katılanlara teşekkür etti.

1976 yılında Türkiye Hentbol Federasyonu’nu kuran ve 1986 yılına kadar da milli takımlar teknik direktörlüğü görevini yürüten Yaşar Sevim’in ölümünün dördüncü yıl dönümünde yapılan anma töreninin ardından ise Gazi Mahallesi Küba Camii’nde Mevlid-i Şerif okutuldu.

Bir Yorum Yazın