.
HESABIM
Üye Ol

Yeni Lider Antalya Muratpaşa Belediyespor

Yeni Lider Antalya Muratpaşa Belediyespor

Hentbol Bayanlar Süper Lig 12.Haftasında Ankara’da Kazanan Antalya Muratpaşa Belediyespor oldu.

Haberin Tarihi: 20 Ocak 2014

Müsabakaya her iki ekipte hızlı başladı. Karşılıklı başa baş geçen müsabakada ilk 20 dakika da üstün olan 10-9 skor ile Ankara Yenimahalle Belediyespor oldu. Son 4 dakika içerisinde ise ilk defa Muratapaşa Belediyespor 3 sayılık farkı yakaladı.Bu dakikalarda üstün olan taraf Antalya Muratpaşa Belediyespor olurken ilk yarıyı da 14-16 önde kapadı.

İkinci devreye hızlı başlayan aradaki farkı kapatan Yenimahalle Belediyespor, Antalya Muratpaşa Belediyespor’un gol serisine engel olamadı ve ikinci devrede 5.dakika geçilirken skorda 16-21 Antalya Muratpaşa Belediyespor lehine oldu.

İlerleyen dakikalarda farkı kapatmaya çalışan ev sahibi ekip istediği oyunu sahaya yansıtamadı. İkinci devrenin 20.dakikası geçilirken skor 23-25 Antalya Muratpaşa Lehine sonuçlanırken, maçın sonunda da gülen taraf 28-32’lik skor ile Muratpaşa oldu.

Muratpaşa Belediyespor bu sonuçla puanını 22’ye çıkardı ve Yenimahalle Belediyespor’un 21 puanda kalması sonucu yeni lider oldu.

YENİMAHALLE BELEDİYESİ: 28
MURATPAŞA BELEDİYESİ: 32

SALON: THF HAKEMLER: Murat Çelik, Cengiz Ömer YENİMAHALLE BELEDİYESİ: Anca, (Funda), Esra 6, Yeliz 11, Selma 3, Duygu 2, İlke 2, Lenche 2, Buket, Elif Sıla 2 Teknik Direktör: Serdar Eler MURATPAŞA BELEDİYESİ: Derya, (Fatma), Olga 7, Serpil 6, Chumak 4, Çağla 3, Yasemin 2, Pavic 1, Betül 4, Diğdem 5,  Teknik Direktör: Birol Ünsal İki Dakika Cezası Alanlar: Esra, İlke, Lenche (Yenimahalle Belediyesi), Olga, Serpil 2, Çağla, Betül 2, Yasemin 2, Pavic 2 (Muratpaşa Belediyesi)

Müsabakanın yorumları Çok Yakında…

Bir Yorum Yazın