.
HESABIM
Üye Ol

Yenimahalle Liderlikte Kararlı

Yenimahalle Liderlikte Kararlı

Hentbol Bayanlar Süper Ligi 6.Haftasını Lider kapatan Yenimahalle Belediyespor, Liderliğini devam ettirmek istiyor.

Haberin Tarihi: 12 Kasım 2013

TÜRKİYE Hentbol Bayanlar Süper Ligi 6. hafta karşılaşmasında İzmir Büyükşehir Belediyespor, Yenimahalle Belediyesi’ne 21-27’lik skorla mağlup oldu.

Celal Atik Spor Salonu’ndaki karşılaşmanın sadece ilk dakikasında geride olan Yenimahalle Belediyesi maç sonuna kadar üstünlüğünü koruyarak galibiyeti elde etti.

Maç’ın ilk dakikasında 2-0 geriye düşen Yenimahalle Belediyesi Beyza ve Yeliz’in etkili hücumlarıyla kontrolü eline aldı. Lenche’nın etkili savunması ve Kaleci Anca’nın kurtarışları ise deplasman takımının ilk yarıyı 17-08 üstünlükle tamamlamasını sağladı.

İzmir Yenimahalle
 

4 numaralı Beyza İrem Türkoğlu 8 gol ile takımın skor yükünü çekerken 6 numaralı Esra Gündar ise 6 gol ile sahanın en skorer ikinci ismi olmayı başardı. Yenilmez liderliğini sürdürmeye devam eden Yenimahalle Belediyesi Kadın Hentbol Takımı tam performansını ortaya koyarak 60 dakika boyunca sahada basmadık yer bırakmadı.

Yenimahalle Belediye Kadın Hentbol Takımı antrenörü Serdar Eler, çok çalışmanın verdiği rahatlıklara maçlara çıkmanın galibiyetleri getirdiğini ifade etti. Takımına çok güvendiğini söyleyen Eler, “Biz çağdaş sporculuk anlayışına sahip bir takımız. Sürekli kendimizi geliştirmeye ve ileriye gitmeye odaklanıyoruz. Yenimahalle Belediyesi bünyesinde Türk Hentbolu’nun ne kadar gelişebileceğini herkese göstermek istiyoruz. Yenimahalle’yi, Ankara’yı tanıtıyoruz. İleride uluslar arası karşılaşmalarda ise Türkiye Hentbolu’nu tanıtacağız. Ülkemizde Futbol odaklı spor anlayışının aşılacağına çağdaş ve çok çeşitli bir spor anlayışıyla daha ileri bir toplum olacağımıza inanıyoruz” dedi.
 

Serdar Eler

Sportif Direktör Funda Karabay ise yapmış olduğu açıklamada: "İzmir Büyükşehir Belediyespor maçında çok ciddi hazırlandık. İzmir’den güzel bir galibiyet ile geri döndük. Hedefimiz doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz. Şampiyon olmak ve Avrupa’da başarılar kazanarak Yenimahalle’yi temsil etmek istiyoruz."dedi.

İzmir Yenimahalle


İZMİR BŞB:21 – Y.MAHALLE BLD: 27

SALON: Celal Atik
HAKEMLER: Fuat Çam-Yüksel Çalkuç
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Berna (Esra), Yasemin Kaya 3, Yasemin Güler 3, Gonca 2, Şeyma, Burcu 2, Fatma, Gülsüm 1, Sibel, Yağmur, Kübra 2, Özlem, Esin 4, Aslı 2, Seda 2
YENİMAHALLE BELEDİYESİ: Elif (Mihaela), İrem 8, Esra 6, Özge, Esra 6, Yeliz 5, Duygu 2, Buket 2, Sıla 1, İlkova 3
İLK YARI: 8-17 (Yenimahalle Belediyesi)
İKİ DAKİKA CEZALARI: Yasemin Güler, Burcu, Sibel (İzmir BŞB), İrem, Özge, İlke, İlkova (Y.Mahalle Bld)

 

 

Bir Yorum Yazın