.
HESABIM
Üye Ol

Yılmaz Sezonu Değerlendirdi

Yılmaz Sezonu Değerlendirdi

Türkiye Hentbol Federasyonu Merkez Hakem Komitesi Başkanı Barbaros Yılmaz , geride kalan 2012-2013 sezonunu değerlendirdi.

Haberin Tarihi: 10 Temmuz 2013

THF Resmi sitesinde açıklamalarda bulunan Yılmaz,  2012-2013 hentbol sezonunun, bir önceki sezonda olduğu gibi yine çok çekişmeli ve sonucu bitiş düdüğü çalana kadar tahmin edilemeyen maçlara sahne olduğunu, çekişmeli seyir zevki artan liglerimizde oynanan müsabakalarda görev yapan hakem ve gözlemcilerin ülke hentboluna olan katkılarını ve üzerlerine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirdiklerini belirtti.

Yılmaz devam eden açıklamalarında şu konulara değindi:

"Liglerimizdeki kalitenin her geçen yıl artarak devam etmekte olduğunu daha önceki açıklamalarımızda da belirtmiştim.

Kulüplerimizin oyuncu seçimi, yabancı oyuncuların daha kaliteli sporculardan oluşmasına önem vermeleri, görsel ve yazılı basın da yer almak ta, hentbol de kaliteyi artırmada etken olan sebeplerden birisidir.

Barbaros YılmazSüper lig dahil, Tüm liglerimizde ve alt yapı müsabakalarında görev alan hakemlerimize, gözlemcilerimize ciddi görev anlayışları ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Kişilikli insan olma, emeğe saygı bizim en çok üzerinde durduğumuz konudur.  En az hatalı müsabaka yönetimi, kesinlikle kasıtsız, hesapsız düşünce olgusu, yaptığımız tüm eğitim seminerlerinde  ve toplantılarda işlediğimiz derslerin başında gelmektedir. Ancak  bu hassasiyetlerimizin göz ardı edilmesinden  de rahatsızlık duymamak mümkün değildir.

Hakem ve Gözlemci camiasını, dünyada oynanan spor müsabakalarının hepsinde  olduğu gibi, kazanan  kaybeden ayrımına bakmaksızın taraf olmayan ve hiçbir zaman da olmayacak bir konumdadır. Sporun olmazsa olmazlarının da bir parçasıdır. Bunun bilincinde olmadan yapılan davranışlar kimseye bir şey kazandırmayacaktır.

İnsan unsuru olan yerde hata olacaktır, bu herkes için geçerlidir. Kendi yaptığımız hataları göz ardı edip sürekli karşı tarafta hata aramak ta doğru olmayan bir düşünce şeklidir. Samimiyet çok önemli bir olgudur, karşılıklı şekilde samimiyetle davranışlarla bir çok  sorunun üstesinden gelinebilir.

Çoğu zaman bu konuların göz ardı edildiğine rastlamaktayız. Bazen çok küçük hataların abartılarak mağlubiyetlere konu edilmesi de hiç hoş olmayan görüntülere sebebiyet vermektedir. "dedi.

"DÜNYA VE AVRUPA HENTBOLUNU YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ"

Eğitim çalışmalarınada değinen Yılmaz , "Üst düzey hakemlerimizin arkasından hızla yetişen genç hakemlerimiz için yaptığımız eğitim çalışmaları, tüm hızıyla sürmekte olup federasyonumuzun resmi internet sitesinde zaman zaman camiamızla paylaşılmaktadır. Önümüzdeki sezon itibariyle bu çalışmaların sonuçlarını görebilmek en büyük hedeflerimizden biridir.

Kurulumuz, Dünya ve Avrupa hentbolunun hızlı gelişimini de yakından takip ederek güncel olan tüm gelişmeleri hakem ve gözlemcilerimize en kısa süreçte aktarmaktadır.

Buna en güzel örnek  bu sezon EHF kupası bayanlar finali  ve Akdeniz oyunları erkekler finalini yöneten İbrahim-Kürşad  ile Akdeniz oyunları bayanlar 3-4 finalini yöneten Mehtap- Pınar ikilisidir. Federasyonumuz ve kurulumuz adına kendilerini kutluyorum.

Ayrıca önümüzdeki günlerde Bosna Hersek te yapılacak olan Gençler Dünya Şampiyonasında görevlendirilen İbrahim – Kürşad ikilisi ve gözlemci olarak ta görev yapacak olan Sayın Günal Ensari ve Ayberk Dilmen’e başarılar diliyorum."dedi.
 

Barbaros Yılmaz

TÜRK HAKEMLİĞİ VE GÖZLEMCİLİĞİ İYİ YOLDA

EHF Hakem kurulu başkanı sayın Dragan Nachevski ile Akdeniz oyunları esnasında birlikte olduğunu belirten Yılmaz , " Yeni sezon başında yapacağımız hakem ve gözlemci seminerine kendisini davet ettik. Davetimizi büyük bir memnuniyetle kabul eden Dragan Nachevski, hep birlikte Türk hakemliği ve gözlemciliği adına çok güzel çalışmalara imza atacağımızın sözünü vermiştir.

Tüm bu yaşananlar Türk Hentbol Hakemliği ve Gözlemciliğinin iyi yolda olduğunun bir göstergesidir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz adına yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarda bizlere verdikleri desteklerden dolayı Federasyon Başkanımız Sayın Bilal Eyuboğlu, yönetim kurulu ve çalışanlarına  teşekkür ediyorum."dedi.

Barbaros Yılmaz son olarak ise; "Akdeniz Oyunlarında Üçüncülük madalyası alan Erkek Milli takımımız ile altıncı olan Bayan mili takımımızın tüm sporcularını ve teknik kadrolarını tebrik ederim, yeni sezonda da tüm kulüp takımlarımıza ve Milli takımlarımıza başarılar dilerim."dedi.
 

Bir Yorum Yazın