.
HESABIM
Üye Ol

Zeki POLAT’tan Hentbolhaber’e Resmi Açıklama

Zeki POLAT’tan Hentbolhaber’e Resmi Açıklama

Hentbol Erkekler Süper Lig Ekibi Büyükşehir Belediye Ankaraspor ie yollarını ayıran Antrenör Zeki Polat, Hentbolhaber.Net’e yazılı olarak açıklama yaptı.

Haberin Tarihi: 11 Mart 2014

5 Mart günü istifa dilekçesi ile B.B.Ankaraspor ile yolları ayıran Zeki Polat, "Yeni Bir Başlangıç " adı ile başlayan  yazısında,10 Yıllık çalışma hayatında 2 yıl oyuncu  ve 8 yıl antrenör olarak görev yaptığını belirtti.

Polat, "Bu 8 sene içinde kulübe bir çok başarı, derece ve ilkleri yaşattık. Göreve geldiğim sırada, alt yapılarda hiçbir derece ve başarı mevcut değildi. A takımda lig de orta sıralarda yer almakta idi. Avrupa Kupaların da tur atlayamamış ve Lig de ise herhangi bir kupayı müzesine götürmemişti. "dedi.

zeki polatGeriye doğru baktığında Yıldızlar Türkiye Şampiyonu , Defalarca Gençler Türkiye Şampiyonu , Türkiye Kupası , Süper Kupa ve Avrupa Kupalarında ilk 16 takım arasında yer almanın kendisine gurur verdiğini belirterek şunları aktardı:

"Tüm bunları Kulübün idarecisinden tutun, Teknik ekip ve Sporcusu ile birlikte başardık. Ekip olmak, aile olmak, bu yüzden önemli. Başarı böyle geldi. Savaştık, inandık ve başardık. İki defa Süper lig Şampiyonluk Finali oynadık. Tüm Hentbol severler gördü ki çalışınca, inanınca bir şeyler yapılıyor. Şimdi lig’lerimiz de herkes herkesi yeniyor. Bir umut aşıladığımıza inanıyorum. Lige bir kalite geldi diye düşünüyorum. Kimse yenilmek için sahaya çıkmıyor artık. Lig de alt sıralarında yer alan takım, şampiyon adayını yenebiliyor. Alt yapıdan birçok sporcu A takıma kazandırdık. Hatta A takımla yetinmedik A Milli takımada gönderdik. Ligin birçok takımın da, alt yapımızda yetişmiş sporcu yer almakta. Şimdi yaptıklarıma gururla bakıyorum. Ben Hentbol’e bir şeyler kazandırdım diyebiliyorum. Bu sene sezona Süper Kupa ile başlamamıza rağmen, istediğimiz ivmeyi kazanamadık. Ligin ikinci ve üçüncü haftasını yenilgi ile kapatmamız, kulüpte endişelere neden olmuştur. Daha önce de belirttiğim gibi lig de artık bir kalite var. Görevi bıraktığım 22 hafta da bizim gibi rakiplerimizin de yenilgi aldığını görüyorum. Maç eksiği ile takımımı 2. sırada teslim ettim. Sezona başlarken hedefimiz Avrupa kupalarında tur atlamak, Lig de Şampiyonluk finali oynamaktı. Avrupa kupalarında tur atladık ve şanssız bir kura ile Fransız ekibe elendik. Lig de Final oynama şansımız hala devam etmekte. Buna rağmen başarısız sayılmam bizi bu noktaya getirdi. Kimseye kırgın değilim. Bütün bunları yaparken hep beraber yaptık ve güzel şeyler başardık. Birlikte çalıştığım herkese teşekkür ederim. Kötü günümde bile bana destek veren idarecilerime, şimdiye kadar birlikte çalıştığım Antrenör arkadaşlarıma ve bütün sporcularıma teşekkür ederim. Başka bir yerde yine birlikte çalışmak dileğiyle hoşça kalın.  Benim için bu sadece bir başlangıç." dedi.

NOT: Bu Haber Hentbolhaber.Net’e aittir. Kaynak Gösterilmeden yayınlanmaması rica olunur.

Bir Yorum Yazın