.
HESABIM
Üye Ol

Zeki Polat’tan Liseler Dünya Şampiyonası Yorumu

Zeki Polat’tan Liseler Dünya Şampiyonası Yorumu

Liseler Dünya Şampiyonasında Dünya Altıncısı olan Ankara Genç Osman Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Dersi Öğretmeni ve Takım Antrenör Zeki Polat, Şampiyonayı değerlendirdi.

Haberin Tarihi: 2 Temmuz 2014
Zeki Polat, Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmelerinden dolayı büyük bir gurur yaşadıklarını, kura çekiminde de A Grubunda Brezilya, Yunanistan, Macaristan, Slovakya ve Sırbistan ile eşleştiklerini belirtti.

Polat, "Zor bir grup da mücadele ettiğimizin bilincindeydik. Hazırlıklarımızı 8 haziran Ordu kampı ile başlattık. 15 haziran da Trabzon’a gelerek çalışmalarımıza devam ettik. Şampiyona’ya başladığımız çok zorlu bir Brezilya galibiyeti ile start aldık. Bu galibiyet bize büyük bir motivasyon sağladı. Kaldığımız yerde ki kötü koşulları bir kenara bırakarak konsantrasyonumuzu tamamen Şampiyonaya verdik. İkinci gün fikstür gereği grup da ki bütün takımlar iki maç yapacaktı. Fakat ev sahibi olmamız centilmenliği gerektiriyordu galiba, grupta ki bütün takımlar iki maç arasında, iki maçlık dinlenme süresi verilirken, kendi ülkemizde yaptiğimiz organizasyon da tek maç dinlenerek Macaristan maçına çıkmak zorunda bırakılmıştık. Bu durumumuzu iletmek için de Federasyondan kimse ile iletişime geçemeyince bir maç sonra çıktığımız Macaristan maçını da kazanmasını bildik."dedi.

Sözlerine devam eden Polat , "Üçüncü gün Slovakya ve dördüncü gün de Sırbistan galibiyeti ile gruptan namağlup 1. çıkmamızı sağladı. Fakat birüst turda  İstanbul Çengelköy ile karşılaşacağımızı düşünürken, akşamında Danimarka ile karşılaşağımızı öğrendik. Daha önce kural gereği gruplardan iki Türk takımının çıkması halinde çapraz eşleşeceğimiz söylenmişti. Beşinci gün B grubunun ikincisi olan Danimarka ile karşılaştık. Telafisi olmayan bu maçı kaldığımız yerden 50 km uzaklık da olan Beşikdüzü Spor Salonunda, nerdeyse hiç bir seyircinin olmadığı yerde destek görmeden oynadık. Normal sonucun 17-17 bitmesi sonucu bir süprizle daha karşılaştık. Maçın uzayacağını düşündüğümüzde, maçın gözlemcisi, kuralın bire bir atış dediğimiz, plaj da uygulanan kuralla devam edeceğini bildirdi. Teknik ekip de dahil bütün sporcularım kuralı orda önce Alman gözlemciden öğrendik. Sonrasında da Günal Ensari hocamız anlattı. Uygulamaya geçmeden önce öğrendiğimiz oyunu 1 sayı fark ile kaybettik. Akşamın da ise ilk gün kurallarla ilgili brifing verildiğini öğreniyoruz. Malesef bu brifing’den ve yapılan bir çok faaliyetten haberimiz olmadı. Görevliler ne haber verme gereği duydu, ne de biz aradığımız da telefonlarına bakma gereği duydu. Tek hedefe kilitlenilmiş, yabancı delegeler ve yabancı takımlar memnun kalsın. Altıncı gün karşılaştığımız İstanbul Çengelköy Endüstri Meslek Lisesini 27-25 yendik. Bu maç da ilk yarının sonlarında kalecimiz Emre’nin haksız yere gördüğü kırmızı kart sonucu, itirazlarımız boşa çıkınca son gün 5.- 6. Maçına çıktık.

Son gün yaptığımız Slovenya maçını da boş tribünler karşısında mağlup olunca, Şampiyona’yı 6. bitirdik. Final oynama şansımız varken ( Finali, grubumuzda yendiğimiz Brezilya oynadı) Ülkeme 6.’lık derecesi getirmek tüm ekibimi üzmüştür. Umarım bundan sonra kendi Ülkemizde yaptığımız organizasyonlarda Milli takımımıza gerekli ilgi ve destek gösterilir."dedi.

Bir Yorum Yazın