.
HESABIM
Üye Ol

Muratpaşa Belediyesi ile Antalyaspor işbirliği devam ediyor

Muratpaşa Belediyesi ile Antalyaspor işbirliği devam ediyor

Muratpaşa Belediyesi’nin sahip olduğu tüm spor sahaları, spor salonlarını Antalyaspor’a açan işbirliği protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

Haberin Tarihi: 28 Aralık 2019

HENTOLHABER.NET – Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalyaspor Kulübü Derneği’yle yapılan işbirliği protokolü imza töreninde, Antalyaspor’un, kurum kuruluş ve şahıslarca desteklenmesinin önemine dikkat çekti “Tesislerimizle ve diğer olanaklarımızla Antalyaspor’u desteklemeye devam ediyoruz” dedi.

Kadınlar Hentbol Süper Liginde mücadele eden Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü ile Erkekler Süper Ligi’nde mücadele eden CIP Travel Antalyaspor, Muratpaşa Belediyesi Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda lig müsabakalarını oynamaya devam edecekler.

Ortak projeler geliştirmek ve gençlerin spora katılımını arttırmak amacını taşıyan protokolün imza töreninde Belediye Başkanı Uysal, Antalyaspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk ve dernek yönetim kurulu üyeleri Nurettin Ünal, Emin Hesapçıoğlu, Berkay Bahar ve Hakan İrban, Antalyaspor Kulübü Derneği Genel Koordinatörü Hakan Gürcüoğlu ile Mali Müşavir Mehmet Çelik hazır bulundu.

Başkan Uysal, törende yaptığı konuşmada Antalyaspor’un Antalya’nın spor alanındaki en büyük markası olduğunu söyledi.  Futbol ve kulüp markalarının kentin ürünlerine, imalatlarına ve kabullerine yansıdığı düşünüldüğünde Antalyaspor’un kent için ne kadar önemli olduğunun bir kez daha anlaşılacağının altını çizen Başkan Uysal, “Bu çerçevede Antalyaspor’un, kurum kuruluş ve şahıslarca desteklenmesi önemlidir. Kentin dayanışma içinde olması, bu dayanışmayı sürdürülebilir bir zeminde sürekli kılması çok değerli ve önemlidir” diye konuştu.

Antalyaspor ve Muratpaşa Belediyesi arasındaki söz konusu işbirliğinin yaklaşık 4 yıl önce başladığını belirten Başkan Uysal, “Antalyaspor’umuzla işbirliği protokolünü canlı tutuyoruz. Tesislerimizle ve diğer olanaklarımızla, elimizden geldiğince, Antalyaspor’u desteklemeye devam ediyoruz” dedi. Bu protokolle hedeflenen gençlerin spora katılımının arttırılmasının bir kent kültürü ögesi haline getirebileceğini belirten Başkan Uysal, “Top yekun şehrin, sportif, sosyal, kültürel inovasyonuna zemin hazırlayacak, güçlendirecek ve bunun üzerinde kendisi de güçlenebilecek bir tabloya oturtabiliriz. Bu konuda biraz yolumuz olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın