.
HESABIM
Üye Ol

Hentbol Yaz Kurslarına Yoğun İlgi

Hentbol Yaz Kurslarına Yoğun İlgi

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan ‘2013 Yılı Yaz Spor Okulları’ kapsamında verilen hentbol kursuna öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği belirtildi.

Haberin Tarihi: 1 Temmuz 2013
Ücretsiz Yaz Spor Okulları faaliyet kapsamında Bostaniçi beldesinde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Bostaniçi Spor Salonu’nda antrenör Müslüm Karaboğa tarafından hentbol kursu veriliyor. Hentbol branşına öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini ve güzel vakit geçirdiklerini belirten antrenör Müslüm Karaboğa, "Yaz Spor Okulu olarak amacımız spor eğitimi ile birlikte çocuklarımızı sosyal ve kültürel açılardan da geliştirmek, özgüven duygularının artmasına katkıda bulunmaktır. Çocuklarımız hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de sportif etkinliklere katılabiliyorlar" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir ise, Ücretsiz Yaz Spor Okulları faaliyet kapsamında farklı mahallelerde branş hocaları tarafından kurslar açıldığını söyledi. Sinir, "Çocuklarımızın fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerine yardımcı olan yaz okulu faaliyetleri, kış boyunca yorulan ve karne alan çocuklarımızın isteyerek zevkle gelebileceği, eğlenip öğrenmenin tadını çıkarabileceği, stres atabileceği ve hiç bitmesini istemeyeceği bir tatil imkanı sunuyor. Velilerimizin çocuklarımızı huzurlu ve güvenli bir şekilde bırakabilecekleri mekanlar. Yaz boyunca emanet edebilecekleri, akılları çocuklarında kalmayacak şekilde çalışabilecekleri deneyimli antrenörler sayesinde spor alanında kendilerini geliştirerek ülkemize sporcu yetiştirmek amaçlı hizmet vermeye devam edeceğiz" dedi.

Bir Yorum Yazın