.
HESABIM
Üye Ol

Hentbolcular Soma’da

Hentbolcular Soma’da

Hentbolcular Soma’yı unutmadı, unutturmayacak!!!

Haberin Tarihi: 13 Mayıs 2015

HENTBOLHABER.NET / İZMİR – 13 Mayıs 2014’de bir avuç kömür için bir ömür veren 301 madenci Soma’daki bir özel madenin dehlizlerinde şehit oldu. Modern dünyada yaşanmış en büyük facialarından biri olan Soma Maden Faciası’nın üzerinden yaklaşık bir yıl geçti. Maden şehitlerinin yakınlarının yüreğine düşen ateş kor gibi yanmaya devam ederken sağduyulu kişiler ve kurumlar hem maden şehitlerin anılması hem de böyle faciaların bir daha yaşanmaması için Soma’yı gündemde tutmaya devam ediyor.

Hentbol camiası da Soma’nın unutulmaması için çaba gösterenlerden. Eski hakemlerimizden Gözlemci Sercan Ersöz’ün girişimi; Süper Lig şampiyonlarından İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (İzmir BŞB GSK) ile Beşiktaş Mogaz takımları, Gençlik ve Spor Bakanlığı Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Soma Kaymakamlığı, Soma Belediyesi, Türkiye Hentbol Federasyonu, Turgutalp Dayanışma Derneği ve Türkiye’nin tek hentbol haber mecrası Hentbolhaber.Net’in katkılarıyla Soma Maden Faciası’nın ilk yıl dönümünde Soma’da bir anma etkinliği düzenlenecek.

15 Mayıs 2015 Cuma günü Saat 14.30’da İzmirli ve Beşiktaşlı hentbolcular, Somalı çocuklarla hentbol oynayacak.

Vali Muzaffer Ecemiş Spor Salonu’nda oynanacak hentbol müsabakasının ardından Soma Maden Faciası’nda hayatlarını kaybedenlerin mezarları ziyaret edilecek.

Hentbol ailesi Türkiye tarihinin en büyük felaketlerinden biri olan Soma Maden Faciasını unutmadık diyecek.

soma_son_son

Bir Yorum Yazın