.
HESABIM
Üye Ol

Ordu Boztepe Gönülspor oldu 1907 Kanaryaspor

Ordu Boztepe Gönülspor oldu 1907 Kanaryaspor

Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden Ordu temsilcisi Ordu Boztepe Gönülspor, lisansı Ardeşenli İşadamı Adem Akbeniz’in başkanlığını yaptığı 1907 Kanarya Spor Kulübü tarafından satın alındı.

Haberin Tarihi: 29 Ağustos 2014
Türkiye Futbol Federasyonu İstanbul il Başkan Yardımcısı ve İstanbul Ardeşenliler Derneği Başkanı Adem Akbeniz konuyla ilgili yaptığı açıklamada “ Türkiye Hentbol Federasyonuna yaptığımız başvuru sonuçlanmıştır. Ordu Boztepe Gönülspor yerine 1907 Kanarya Spor Kulübü olarak Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde mücadele edeceğiz.” Dedi.

Akbeniz,  “Kişilerin mağduriyetlerini gidermek ve hentbol süper liginde mücadelesi ve oyunuyla renk katacak bir takım oluşturup yeni sezondaki bütün kupalara talip olacağız.” Şeklinde konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu İstanbul il Başkan Yardımcısı ve İstanbul Ardeşenliler Derneği Başkanı Adem Akbeniz son olarak kulübün merkezinin İstanbul mu yoksa Ardeşen’de mi olacağı konusundaki kararın yönetim kurulu toplantısı sonrası belli olacağını söyledi. Öte yandan Akbeniz, 1907 Kanarya Spor Kulübü’nün yanı sıra İstanbul Basketspor Kulübü,1907 Kanarya Bayan Çim Hokey Takımı 1907 Ataköy Çobançeşme Futbol Takımı ve 1907 Kanarya Bayan Voleybol Takımlarının ve Ardeşengücü Spor Kulübü Onursal başkanlığı görevlerini yürütüyor..

Bir Yorum Yazın