.
HESABIM
Üye Ol

Zağnosspor ve Transferleri

Zağnosspor ve Transferleri

Geçtiğimiz sezon Türkiye Bayanlar Hentbol 1. Ligde Trabzon Hentbol Akademi Spor Kulübü adıyla mücadele veren ve iş adamı Emre Aksoy’un kulübü satın almasının ardından Zağnos Spor Kulübü’ne bağlanarak Zağnos Hentbol Kulübü ismini alan bayan hentbol takımı, davet yazısı alarak Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’ne merhaba diyecek.

Haberin Tarihi: 14 Ağustos 2014
Süper Lig temsilcisi Ege Parla Konak Belediye Spor, Türkiye Hentbol Federasyonu tarafından daha önce duyurulan Lige Katılım Duyurusu gereğince Süper Lig’de yer alacak ekiplerin yatırması gereken 30 bin TL’lik katılım ücretinin ilk taksiti 10 bin TL’yi yatırmamıştı. Katılım ücretini yatırmayan Ege Parla Konak Belediye Spor,daha sonra Süper Ligde yer almayacağını  açıkladı.  İzmir ekibinin yerine ise Trabzon temsilcisi Zağnos Hentbol Kulübü çağırıldı. Geçtiğimiz sezon play-off’larda final grubuna kaldıktan sonra grubu 3’üncü tamamlayan Zağnos HK, Statü gereği Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’ne yükselmeye hak kazanmıştı.

 

FEDARASYONDAN DAVET GELDİ

Federasyondan süper lige katılmaları yönünde davet bekleyen kırmızı-mavi-beyazlı ekip beklediği daveti aldı. Daha önceden Bayan Hentbol 1. Ligi için yatırdığı katılım ücretinin üzerine 8,5 bin TL’lik bir miktar daha ekleyen Zağnos, Süper Lig için gerekli olan 10 bin TL’lik katılım ücretini yatırarak resmi işlemlerini tamamladı. Önümüzde ki sezon Süper Lig’de mücadele verecek takımın Başkanı Haluk Selim ise yaşanan gelişmenin bekledikleri bir olay olduğunu ve Süper Lig için iyi bir kadro oluşturmaya çok önceden başladıklarını ifade etti.İKİ TRANSFER GERÇEKLEŞTİ

Yeni sezonda THF daha resmi açıklamayı yapmamış olmaması rağmen Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde mücadele etmek için davet alan Zağnos Bayan Hentbol takımı 2 Sırp oyuncuya imza attırdı. Süper Lig için kadrosunu güçlendirme çalışmalarına devam eden Zağnos Hentbol, Sırp oyuncular Anita Campa ve Javana Petroviç ile 1’er yıllık sözleşme imzaladı. Norveç’in Fredrikstad takımından Sol Oyun Kurucu Anita Campa’yı ve Sırbistan’ın ZRK Radnicki takımından Sağ Oyun Kurucu Javana Petrovic’i renklerine bağlayan kırmızı-mavi-beyazlı ekip Süper Lig’de üst sıraları zorlayacak bir takım oluşturma yolunda ilk adımı attı.

Kulüp Başkanı Haluk Selim Süper Lig için süper bir kadro kuracaklarını belirterek, atılan imzaların takıma katkı sağlayacağını düşündüğünü söyledi.

Kulübün Basın Sözcüsü Sami Karaman ise yaptığı açıklamada: “Süper Lig’e alınmamızın ardından süper bir kadro kurmak için çalışmalarımızı başlattık. Öncelikle takımın sağ ve sol oyun kurucu mevkilerine birer transfer yaptık. Gündemimizde birkaç transfer daha var. Yapacağımız takviyelerle geçen sene 1.Lig’de gösterdiğimiz başarıyı Süper Lig’de de göstermeyi amaçlıyoruz” dedi.

Türkiye’de ilk kez forma giyecek olmanın heyecanı içerisinde olduklarını söyleyen Campa ve Petrovic ise, Trabzon’u beğendiklerini, takımın başarısı için sezon boyunca ellerinden geleni sahaya yansıtmak için mücadele edeceklerini söylediler.

Bir Yorum Yazın