.
HESABIM
Üye Ol

Araç Belediyespor’dan Eleştirilere Yanıt

Araç Belediyespor’dan Eleştirilere Yanıt

Geçen sezon Bayanlar 1.Ligini Şampiyon olarak bitiren ve bu sezon Süper Ligde mücadele eden Araç Belediyespor eleştirilere yanıt verdi.

Haberin Tarihi: 21 Kasım 2012

 

2012-2013 sezonuna mütavazi kadrosu ile başlayan ve Ligde başarılı olabilmek adına çalışmalarını tamamlayan Kastamonu Araç Belediyesporda istenilen sonuçların alınmaması yerel medyanın eleştiri oklarını takımın üzerine yöneltmesine sebeb oldu.

Bunun üzerine bugün sosyal paylaşım sitesi üzerinde eleştirilere yanıt veren Araç Belediyespor Basın Sözcüsü Bayram  YAZAN’ın "ARAÇ BELEDİYESPOR BASIN AÇIKLAMASI" başlıklı açıklamaları şöyle:

Geçtiğimiz yıl sayısız Galibiyete imza atmış ve Namağlup Türkiye Şampiyonu olarak , bu sporun en üst Noktası olan Süper lig gibi bir kategoriye adını kıvançla yazdırmış, Kastamonu ve Arac’ın iftiharı olmuş,  Araç Belediyespor Bayan Hentbol takımımızın son dönemde istenilen sonuçları alamaması elbette bizleride üzmektedir. Fakat 19 Kasım 2012 Tarihinde İlimiz Kastamonuda yayın yapan bir Basın organının spor sayfasında Tarihi Utanç başlığı ile verdiği haberin normalin üzerinde eleştiri sınırlarını aşan bir çizgide yayınlanmış olduğunu ve dolayısı ile gerek Takım üzerinde ve gerekse takıma gönül veren Araç halkı üzerinde son derece olumsuz bir etki uyandırdığını belirtmek isterim.

Araç Belediyespor elindeki imkanlarla kendi yağında kavrularak mücadelesini sürdürmektedir.Rakipleri gibi onlarca yüzlerce Sponsoru yoktur 6000 Nüfuslu bir ilçeden yüz binlerle ifade edilen nüfusa ve kendisinin misli misli bütçeye sahip takımlara karşı onuruyla mücadele vermektedir.İddaa gelirleri haricinde Kastamonu’lu işadamlarından Ne kadar destek almaktadır. Bu takım ancak Kendi öz kaynakları ile terinin son damlasına kadar mücadele etmektedir.Araç Belediyespor Tarihi Utanç Başlığını atacak kadar acımasız olmayı gerektirecek ne yapmıştır? Yüz kızartıcı alçaltıcı bir işmi yapmıştır? Maçmı satmıştır Şikemi yapmıştır. Çıkmıştır oyununu oynamış son saniyeye kadar onuruyla mücadelesini vermiştir.Bizler bu takımı Hentbol sporunun Kastamonu İnsanına örnek oluşturacak bir öncüsü olması amacıyla kurduk. Nitekimde bunu başardık. Bizler Takımın Kuruluşundan itibaren Uzun soluklu olacak ve sadece günü kurtarmayı birilerini mutlu etmeyi düşünmeyen, tabela ve derece kaygısı olmayan Uzun yıllar Kastamonu’ya ve Türk sporuna Hizmet verecek bir anlayışla hareket ettik. Fakat bu Takımın bu ligde kalıcı bir emsal olabilmesi için Kim Ne yapmıştırda bu tür bir yakıştırmayı kullanma hakkını kendinde görmektedir.Başarısız sonuçlar alınabilir, tüm maçlarda kaybedilebilir, fakat Araç Belediyespor Utanç duyulacak işler yapmamıştır,yapmayacaktır.

Acaba Kaç kişi Araç Belediyespor’un ne şartlarda mücadele ettiğini araştırıp gelip yerinde inceledi sorular sordu cevaplar aldı.Rakiperi en az 3-4 yabancı oyuncu ile oynarken Araç Belediyespor hiç yabancısız ve ligin en genç ekibi olarak mücadelesini sürdürmektedir.Ülke genelinde bu spora gönül veren ,yönelen Genç kitlelere çekim alanı oluşturma gayreti içinde çaba sarfetmektedir.Önümüzdeki yıllarda Yıldız Milli takım oyuncularından bir çok sporcu Kastamonu Üniversitesinde eğitim görmek aynı zamanda Hentbol oynamak üzere Kastamonuya gelmek istediklerini belirtmişlerdir.Buda üstlendiğimiz misyonun önemini sanırım biraz daha göstermektedir.Biz beklerdik ki Kastamonu’lu olmanın gururunu yüreğinde hisseden herkes takımı sahiplensin ligde kalıcılık yolunda verdiği mücadeleyi desteklesin.Fakat ne yazıkki bunun yerine daha takım rakipleriyle uğraşırken, imkanlarla boğuşurken birde İnfaz edici yok edici ifadelerle karşı karşıya kalıyor.

Araç Belediyespor Bayan Hentbol takımı Şartlar be olursa olsun Kastamonu’nun ve Araç’ın gururu olarak son maçın son saniyesine kadar onuruyla şerefiyle Mücadelesini sürdürecektir."

ARAÇ BELEDİYESPOR BASIN SÖZCÜSÜ

Bayram YAZAN

Bir Yorum Yazın