.
HESABIM
Üye Ol

Atletico Madrid’den Üzünlü Veda

Atletico Madrid’den Üzünlü Veda

İspanya hentbol tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Atletico Madrid Hentbol Kulübü, ekonomik sorunlar nedeniyle faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Haberin Tarihi: 9 Temmuz 2013
Atletico Madrid Hentbol Kulübü Başkanı Domingo Diaz de Mera, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, ekonomik sorunlardan dolayı faaliyetlerini sona erdirdiklerini duyurdu. Açıklamada, “Tüm spor birimlerimizi etkileyen, ekonomimizde yaşanan sorunlardan dolayı sportif aktivitelerimizi sonlandırma kararı aldık. Sponsorların ve kamusal kurumların lojistik destek eksikliği, kulübün hayatta kalmasını imkansız hale getirdi” denildi.

Açıklamada, kulübün, Maliye Bakanlığı’na 915 bin avro borcunun bulunduğu ve birçok sporcusuna aylık maaşını ödeyemediği bilgisi de yer aldı. Atletico Madrid Kulübü, benzer ekonomik sorunlardan dolayı 1992 yılında kapanmış ve 2011’de tekrar açılmıştı. İspanya hentbol tarihinde çok sayıda başarısı bulunan Atletico Madrid Hentbol Kulübü, son olarak geçen sezon Avrupa Hentbol şampiyonlar ligi’nde 4’lü finallerde mücadele etmişti. Gelecek sezon için bazı önemli sporcularının sözleşmelerini yenileyen, hatta transfer bile yapan Atletico Madrid Hentbol Kulübü’nün ekonomik krizi sponsorlarla çözme planının tutmadığı görüldü. İspanyol hentbolunda, benzer ekonomik sebeplerden ötürü Portland San Antonio ve Teka gibi kulüpler de geçen sezon kapanmıştı.

Bir Yorum Yazın