.
HESABIM
Üye Ol

Eskişehir Hafta Sonu Eski DOST’ları Ağırladı

Eskişehir Hafta Sonu Eski DOST’ları Ağırladı

1 Mart 2014 Eskişehir- Özel Dost Lisesi Veteran Hentbol Etkinliği (Sarp Turanlıgil Anısına) Eskişehir, Özel bir hentbol gününe tanık oldu.

Haberin Tarihi: 5 Mart 2014
Geçen yıl hayata veda eden eski okul ve hentbolcu arkadaşları Sarp Turanlıgil anısına, sporculuk yıllarında en çok geldikleri il olan Eskişehir’e gelerek, Eskişehir’li Veteran hentbolcularla maç yaptılar.

Kenan Öner’in hentbolcularından oluşan İstanbul ekibi, 1 Mart sabahı saat 05:30 İstanbul’dan yola çıkarak saat 11;00 de Eskişehir’e ulaştı. Aileleri ile birlikte Eskişehir’e gelen ekip, maç öncesi hazırlıklarını yaptı.

Sarp Turanlıgil Anısına yazılı pankartlar asıldı, bayraklar dağıtıldı, t-shirt’ler ve şapkalar giyildi. Sunucunun, sporcuların tek tek isimlerini okumasıyla sahaya çıkıldı. O günü hep hatırlatacak olan küçük hediyeler verildi. Bir bayan, iki erkek maçı yapıldı. Maç ısınmalarında o günlerde dinlenilen müzikler çalındı. Es-Es Bandosu tribünlerde yerini aldı, herkesi coşturdu. Anadolu Üniversitesi’nin minik kız hentbol takımı devre aralarında dans gösterileri yaptı.


Akşam saat 19:30 da Eskişehir ve Özel Dost Lisesi hentbolcuları, Dede Park Otel’de yemekte buluştu. Arto Kocabay, çok sevdiği arkadaşı Sarp Turanlıgil’i anlattı, duygulu anlar yaşandı, o gece orada olma nedeni olan Şahin Köktürk, Kenan Öner ve hentboldan bahsetti. İyi ki hentbolcu olduğunu, iyi ki Dost’lu olduğunu söyledi. Birlikte şarkılar söylenildi, sohbetler geçmişe gitti. Kenan Öner’i, Özel Dost Lisesi hentbolcularının yanı sıra o gece, antrenörlük hayatında ilk şampiyonluğu yaşatan 19 Mayıs Ortaokulu hentbolcuları ve kulüplerde birçok kez birincilik kürsüsüne çıkan Arçelik Spor Kulübü sporcuları da yalnız bırakmadı. Öğretmenleri Münevver ve Sırrı Özşen, hakem arkadaşları Vehbi İşgören, Rıfat Pala, Hakan Küçükyılmaz, Ziya Davaslıgil, Metin Tomsuk’da 1 Mart günü Kenan Öner’in yanındaydı.

2 Mart günü Eskişehir turuna katılan İstanbul ekibi daha sonra İstanbul’a hareket etti. Sinan Öner önderliğinde mükemmel bir ev sahipliği ve organizasyonu yapan Eskişehir ekibi, böyle bir gün ve böyle bir mutluluğu yaşatmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

 


Bir Yorum Yazın