.
HESABIM
Üye Ol

Gelişim Kampı İzmir’de Devam Ediyor

Gelişim Kampı İzmir’de Devam Ediyor

1998 Doğumlu kız hentbolcular gelişim kampı İzmir’de devam ediyor.

Haberin Tarihi: 29 Ocak 2014

"Kulüp ve Milli takımlarda başarılı olmanın yolu teknik, taktik ve kondisyonel açıdan iyi eğitilmiş başarılı sporculardan geçmektedir. Başarılı sporcular da okullarda ve kulüplerde iyi eğitilmiş, bilgili antrenörler tarafından yetiştirilebilir. Bu düşünceden hareketle hentbol antrenörlerinineğitimi önem kazanmaktadır.

Bu nedenle milli takım kamplarında yaz başına kadar alt yapılarda çalışan bütün antrenörlerimizle birlikte bu proje sürdürülecektir , sonrasında bu çalışmalara bölgelerde devam edilecektir." diye Türkiye Hentbol Federasyonundan yapılan açıklamala ile birlikte 27 Ocak Pazartesi başlayan kamp  01 Şubat ‘a kadar devam edecek.

Yoğun bir tempoda devam eden çalışmalarda teorik ve uygulamalı antremanların yanında hazırlık maçları ile kampa katılan hentbolcuların geliştirilmesi amaçlanıyor.


1998 Doğumlu Kız Milli Takım GElişim Kampı

Resmi Büyütmek için Üzerini Tıklayınız…


Hazırlık maçlarında sporcuların kalp atım sayıları kayıt altına alınarak, görüntü analizleri ile eşleştiriliyor ve bu yaş kategorisinde ki fizyolojik yükü hesaplanıyor. Bu çalışma ile bu kalp atım sayılarında antremanların organize edilmesi, antreman planlamalarının yönlendirilmesi amaçlanmakta.

Hentbolhaber.Net’ e açıklamalarda bulunan antrenörlerimiz ve sporcularımızın görüşleri ise şöyle:

Bir Yorum Yazın