.
HESABIM
Üye Ol

Halay, galibiyeti kollektif ruh ve savunmaya bağladı

Halay, galibiyeti kollektif ruh ve savunmaya bağladı

Süper Lig Erkekler Hentbol Ligi’nin 12. hafta maçında Bursa Nilüferbelediyespor’u sahasında 24-22 yenen Antalyaspor Hentbol Takımı’nda Başantrenör Okan Halay, galibiyetin kendisi açısından şaşırtıcı olmadığını söyledi.

Haberin Tarihi: 17 Aralık 2014
Bursa Nilüfer Belediyesi maçında kazanılan iki puanın sıralama ve kendilerine güven açısından çok önemli bir değer kattığını ifade eden Halay, "Göreve başladığım dönemden beri herkese söylediğim şey bütün lig maçlarında alacağımız menfi ya da müspet sonuçlara herkesin hazırlıklı olmasıydı. Aldığımız bu galibiyetle ne göklere çıkalım ne de aldığımız bir yenilgi ile kendimizi diplerde görelim. Çok önemli hücum silahlarına sahip bir takıma karşı özellikle ikinci yarıda yaptığımız savunma ve kalecimiz Enis’in oyundan düştüğümüz zamanlarda katkısı ile maçı lehimize çevirmeyi bildik." dedi.

İlk yarıyı 6 sayı geride kapattıklarını hatırlatan Başantrenör Halay, "Maçın başında takım olarak gücümüzü ve kararlılığımızı rakibimize kabul ettirmemiz gerekiyordu. Bu anlayışla maça daha dengeli başladık. İlk yarının 20 dakikasına kadar dengeli giden oyunda bir anda kaçırdığımız yedi metre atışları ve düz dalma pozisyonlarını gole çevirememiz ilk yarıyı 6 sayı geride kapatmamıza neden oldu. İkinci yarının ilk on dakikasında maçın nasıl sonlanacağının bilincinde hareket ederek iyi bir geri dönüş serisi yakaladık. Bu geri dönüş takıma çok iyi bir ivme kazandırdı. Yakaladığımız bu ivmeyi maçın sonuna kadar götürebilmek gerçekten çok önemliydi. Maçta yeterince kollektif oyun anlayışı sergileyememize rağmen kollektif ruh ve savunmadaki konsantrasyon bütünlüğü bize galibiyeti getirdi." diye konuştu.

Bir Yorum Yazın