.
HESABIM
Üye Ol

Hentbol Ailesi Yemekte Buluştu

Hentbol Ailesi Yemekte Buluştu

Adanalı Milli Hentbolcu İbrahim Şentürk, Turgut Özal Bulvarı üzerinde yeni hizmete geçirdiği “Köfteci Ramiz” restoranında başta Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüpoğlu ile Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi olmak üzere, hentbol ailesine mekanında yemek ikram etti.

Haberin Tarihi: 28 Haziran 2013

Hentbol Federasyonu’nun 2 dönemdir başkanlığını yapan Bilal Eyüpoğlu, yemekte yaptığı konuşmada, kendisinin de ilk kuşak sporculardan olduğunu, uzun yıllar hentbol oynadığını, Adana’nın da hentbol da eski dönemlerde söz sahibi olduğunu söyledi.

Adanalı eski hentbol antrenörleri Kazım Tekin, Kamil Dikici, Celal Usta, milli sporculardan aynı zamanda İl Temsilcisi Metin Muhacir, Şükrü Özhan, Hüseyin Kumaşbay, Mehmet Bilbek, Kaleci Atilla Güneş, Yunus Ürün ve diğer sporcuları görünce çok duygulandığını ifade eden Başkan Eyüpoğlu, "Hentbol oynayan herkesin Adana’da mutlaka bir anısı vardır. Hentbolun filizleri Adana’da atıldı" dedi.
 

Adana Hentbol Ailesi Yemekte

Hentbol Erkek Milli Takımı’nın Akdeniz Oyunları’nda ilk 4 takım arasına, yarı finale kalmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Eyüpoğlu, şöyle devam etti:

"Hentbolun Adana’ya verilmesi çok doğru bir karardı. Çünkü, hentbolun ilk hakem ve antrenörleri Adana’dan çıktı. Buraya defalarca oyuncu olarak geldim. Çok iyi dostluklar edindim. Şu anda da yemekte eski ilk kuşak hentbolcuları görünce çok duygulandım. Erkek Milli takımın da Cezayir’i 26-24 yenerek yarı finale kalması da beni mutlu etti. Adana’nın hentbolda yeniden yapılanma içinde olması beni gelecek için umutlandırdı. Adana’ya hem erkeklerde hem de kadınlarda süper ligde en az ikişer takımı olması gerekir."
 

Adana Hentbol Ailesi Yemekte


HADİ: "ADANA’NIN ESKİ BAŞARILARINI YENİDEN YAKALAYACAĞIZ"

Yemekte konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, 1976 yılında Hentbol Federasyonu’nun kurulduğu günlerde Eskişehir ve Trabzon ile birlikte Adana’nın pilot bölge seçildiğini ve milli takımlara onlarca yetenekli sporcunun kazandırıldığını ifade etti.

Adana’da hentbolun yeniden yapılanma içinde olduğunu, yeni göreve atanan eski Milli Hentbolcu ve Beden Eğitimi Öğretmeni Metin Muhacir’in, hentbol ailesini yeniden toparlayacağına ve çok yararlı çalışmalar yapacağına inandığını belirten Hadi, " Son yıllarda duraklama dönemi yaşayan Adana hentbolunda, yakın zamanda sporcu, kulüp, hakem ve antrenör sayısını artırmak için il müdürlüğünün tüm olanaklarını hentbol için seferber edeceğim. Adana’ya ayrı bir sevgisi olduğuna inandığım Federasyon Başkanı Bilal Eyüpoğlu’na da desteklerinden dolayı teşekkür ederim" diye konuştu.
 

Adana Hentbol Ailesi Yemekte

Etkinliğin düzenlenmesinde büyük katkısı bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Kazım Tekin, hentbol ailesine yemek veren İbrahim Şentürk’ün öğrencisi olduğunu, hem ahlaklı hem de iyi sporcu olduğunu, defalarca milli formayı giyen Şentürk’ün Çukobirlikspor’un yanı sıra Yenişehir Hortaş takımında da forma giydiğini belirterek, yemekten dolayı hem Şentürk’e hem de katılımcılara teşekkür etti.

Etkinliğe, Eski Federasyon Başkanı Günal Ensari, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC)Başkanı Cafer Esendemir, Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, Hentbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Barbaros Yılmaz, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektör Yardımcısı ve eski hentbolcu Prof. Dr. Osman Metin Yavuz, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürleri Kazım Tekin, Cemal Demirağ, Mustafa Uyanık ve Adanalı eski hentbolcular katıldı.

Fotoğraflar: Adanahentbol.com

Bir Yorum Yazın