.
HESABIM
Üye Ol

“İlk Maçtaki Mağlubiyet İyi Oldu”

“İlk Maçtaki Mağlubiyet İyi Oldu”

Beşiktaş’ın Antrenörü Müfit Arın, Play-Off Final serisinin 2.maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Haberin Tarihi: 24 Mayıs 2013

Müfit Arın, genel olarak maçla ilgili şu sözleri söyledi: "Yenmek için sahaya çıktıklarını belirterek, bu düşünce içerisinde mücadele ettik, iyi savunma yaptık. Özellikle de Ankara’da yaptığımız hataları tekrarlamadık, erken atışlar yapmadık" dedi.

Final serisinin 1.maçında muhteşem oynayan Taner’in yerine bu maçta kötü bir Taner ile karşılaşmaları konusunda ise ; "1.maçı analiz ettik ve kalecinin iyi-kötü yönlerini tespit ederek çalışmamızı gerçekleştirdik. Açıkçası bugün şansta yanımızda idi. Bu sefer tam tersi oldu" dedi.

İlk maçta mağlup olmalarının takımı nasıl etkilediğine yönelik olarak Arın şu cümleleri söyledi: " İlk maçtaki mağlubiyet bizim için iyi oldu. Oyuncularımız bu duruma reaksiyon gösterdi. Açıkçası orada ki mağlubiyet takımımızı daha da ateşledi"dedi.

Sonuç olarak , iyi günde kötü günde sporcularına güvendiğini belirten Arın, "Onlar elinden gelenin en iyisini yaptılar. Rakibimiz de bugün kazanmak için sahaya çıktı, ancak İstanbul’da daha istekli olan bizdik. Ayrıca bir gerçekde Ankara’da oynanan ilk maçta daha istekli olan taraf onlardı ve kazandılar." dedi.

Bir Yorum Yazın