.
HESABIM
Üye Ol

THF’den bir istifa daha!

THF’den bir istifa daha!

Türkiye Hentbol Federasyonu’nda bir istifa daha geldi.

Haberin Tarihi: 1 Ekim 2015

Türkiye Hentbol Federasyonu Asbaşkanı Bilgehan Çapraz’ın istifa etmesinin ardından federasyonun Yönetim Kurulu Üyesi Trabzonlu Murat Barçın da görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Barçın’ın haber61.net internet sitesinde yer açıklaması şu şekilde;

180528Yönetim Kurulu Üyesi bulunduğum Türkiye Hentbol Federasyonu görevimden bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım.

2010/ 2011 sezonunda  Trabzonspor Hentbol Kulübü Başkanı olarak başladığım , akabinde bir yıl sonra  federasyon yönetim kurulu üyeliğine katılarak genç erkek milli takımlar sorumlusu görevini üstlendim. Bugüne kadar olan süreçte üzülerek söylemekteyim ki gelinen noktanın  bu görevimi icra etmemin  bir anlam ifade etmeyeceğini tüm kamuoyuna duyururum.

Şehrimde Hentbolun bir yerlere gelebilmesi umuduyla elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım, çalışıyorum. İmkansız diye birşeyin olmadığını sadece zaman alacağını kendime hayat  boyunca  ilke olarak  edindim . Dün şehrimin Hentboluna bugün ise Türkiye Hentboluna destek olma isteği ile yönetim kuruluna girdim. Fakat içinde bulunduğum bu üç  yıl boyunca senede iki kere toplanılarak hentbolumuzu ne kadar savunup yücelteceğimize inancım kalmadığı gibi yapılan toplantılarda da  ne konuşmamızın dinlenmesine ne de yorum yapmamıza bile saygının  olmadığını gördüm. 

Sayın Hentbol Camiası,  üzülerek ve bütün samimiyetimle söylemekteyim ki yıl boyunca alınan kararların çoğuna yakınını sizler gibi bende hentbol sitelerinden duymaktayım. Aslında büyük umutlarla hentbolumuzun çıtasını nasıl dört yıl boyunca yukarılara çıkartabilirizin hesabını yaparken bu durumda kendimi bulmamın üzüntüsünü yaşıyorum. Giderilebilecek bir sürü aksaklık varken bunların giderilememesine şahitlik etmek ve bunun sorumlularindan biri olarak anılmak daha istemiyorum. Hedefimiz Türk Hentbolunu Türkiye’de ve Dünya sıralamasında marka değerini yükseltecek projelere imza atan bir yönetim kurulu  olması gerekirdi.

şimdi bu duygu ve düşüncelerimle, 

Bende Sayın Asbaşkanım Bilgehan Capraz’ın almış olduğu karara saygımı sunar ve bu onurlu görevimi bu şartlar altında yerine getiremeyeceğimi ifade eder Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ettiğimi bildiririm. 

Saygılarımla.

Murat Barçın”

KAYNAK: http://www.haber61.net/federasyonun-trabzonlu-uyesi-istifa-etti-239408h.htm

Anahtar Kelime: , , ,

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • hakan
  1 Ekim 2015 12:37 Kullanıcı Profili

  Beklenen bir şeydi galiba, geçtiğimiz günlerde Bilgehan bey ve Murat beyin bu konuda görüşmeleri olduğu konuşuluyordu. İyi olur belkide. Artık federasyon yönetim kurulu ve sayın Başkanın bazı şeylere daha ciddi bakmaları ve çözüm bulmaları gerekir.

 • Okan
  1 Ekim 2015 16:09 Kullanıcı Profili

  Tebrikler Başkan geçte olsa kararına
  saygı duydum.

 • Kemal
  4 Ekim 2015 11:42 Kullanıcı Profili

  Bu istifalar devam eder mi acaba? federasyon başkanı kulağının üstüne yatar ve aynı tutumlarını devam ettirirse özellikle federasyon bürosu ve çalışanlarının bu umursamaz tavırlarına önlem almazsa işi çok zor, işini iyi yapanlara, bu kötü şartlarda görev yapan hakemlerine sahip çıkmazsa sonucuna da katlanacaktır mutlaka.

 • İlhan
  7 Ekim 2015 21:46 Kullanıcı Profili

  Sevgili Yönetim Kurulundan ayrılan arkadaşlar bu kararınızı vermek için bu kadar Zaman niye beklediniz! Lütfen kendinize bu cevabı doğru verin ondan sonra Hentbol adına neler yapmak istediğinizi bizlerle paylaşın ki bizlerde eskide olsa Bir Hentbol sevdalısı olarak bir şeyler için umutlanalım. Yok kendinize yeni sıfat yeni görevler beklemek içinse bu çabanız bilelim. Unutmayınız ki bu dünya kimseye kalmadığı gibi günün nimetlerinden pay almak isteyenleri de Zaman gözler önüne seriyor. Zavallı Başkan Bilal in durumuna düşmeyin o da bir Zaman’lar Hentbol sevdalısı ilken Henbolü katleden Adama dönüştü.
  Eski bir Hentbol Gönüllüsü

Bir Yorum Yazın