.
HESABIM
Üye Ol

Üst Üste Beklenmedik Olumsuzluklar Yaşadık

Üst Üste Beklenmedik Olumsuzluklar Yaşadık

Hentbol Bayanlar Süper Lig’inde mücadele eden Araç Belediyespor’un Yardımcı Antrenörü Cengiz Kesici, bu sezon takımın üst üste beklenmedik olumsuzluklar yaşadığını belirterek, “Buna rağmen oyuncularımız ellerinden gelen gayreti gösterdi” dedi.

Haberin Tarihi: 20 Ocak 2014

Kesici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımın puan sıralamasında 9. olduğunu, takımı üst seviyelere taşımak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söyledi.

"Süper ligden kesinlikle düşme endişesi taşımıyoruz" diyen Kesici, şöyle konuştu:

"Çünkü içeride dört, dışarıda da üç maçımız daha var. Onlardan puan çıkartacağımıza ve içerideki maçları da kazanacağımıza inanıyorum. Bu sezon takımımız üst üste beklenmedik olumsuzluklar yaşadı. Buna rağmen oyuncularımız ellerinden gelen gayreti gösterdi. İl içinde ve dışında bu takıma herkesin sahip çıkmasını istiyorum. Kastamonuspor’a da sahip çıkılmadı ve ligden düştü. Aynı şeyleri yaşamak istemiyoruz. Maddi katkı sağlayamayanlar, gelsin maçlarımızı izlesinler. Deplasman maçlarına özellikle gelsinler ve yalnız olmadığımızı bize hissettirsinler."

Takımlarının herhangi bir bütçe sıkıntısı yaşamadığını anlatan Cengiz Kesici, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Takımın gelirleri sadece bahis oyunlarından değil. Bunun yanında sponsorluk gelirlerimiz var. Bize sponsorluk sözü verenlerin yüzde 90’ı sözünü yerine getirdi. Şu an için maddi sıkıntı yaşamıyoruz. Ama Gençlik ve Spor Bakanlığı, Valilik ve İl Özel İdareye yazdığımız belli rakamlar var. Tabii, onlardan da destek bekliyoruz. Geçen yıl çok destek alamadık. Ancak bu yıl daha yüksek meblağlarda destek geleceğine inanıyorum. Bu paralarla takımımızın eksiklerini gidereceğiz."

Bir Yorum Yazın